Застосування хімії для басейнів на основі хлору
Існує велика кількість препаратів та додаткового обладнання для знезараження води у басейні. Одним із найпоширеніших способів дезінфекції є застосування хімії на основі хлору. Майже в 90% випадках початковий запуск басейну здійснюється за допомогою хлору, а вже потім до дезінфекції води «приступають» інші хімічні засоби або додаткове обладнання. Перед використанням хімії для басейну переконайтеся, що циркуляція води в басейні нормально функціонує і фільтрувальна установка знаходиться в чистому стані. Басейн повинен бути очищений від твердих суспензій та органічних забруднювачів.
Найпершим та основним кроком на шляху до знезараження та очищення води у басейні є регулювання показника рівня pH для визначення, якого Вам знадобиться тестер. Баланс рН є важливим показником води басейну.
pH – це показник кислотності чи лужності води. Діапазон значень pH може бути від 0 до 14 а нейтральним є показник 7,0. Для басейнів ідеальним є діапазон значень pH від 7,2 до 7,6. Найкраще, якщо він буде близьким до 7,4. Вода показник pH, якою буде нижче 7,0 містить надлишок водневих іонів і є кислотною, якщо показник вище, водневих іонів недостатньо, і вода вважається лужною.
Наслідки, які можуть бути при неврівноваженому показнику pH
Показник pH низький: |
Показник pH високий: |
Корозія та підвищений знос обладнання. Агресивна вода. Зниження ефективності впливу хімічних засобів. Подразнення очей і шкіри, що купаються.
|
Вода стає каламутною. Хімія для догляду за водою є неефективною. Поява вапняного осаду. Підвищений знос обладнання. Подразнення очей і шкіри, що купаються. Збільшення витрат обслуговування басейну. |
Регулювання рівня pH здійснюється за допомогою гранульованого засобу. Для підвищення (показник нижче 7,2) використовується (pH+), а для зниження (показник вище за значення 7,6) - (pH-). Ця процедура проводиться не рідше ніж один раз на тиждень, а також після заміни води в басейні або після доливання свіжої води.
Коли рівень pH приведений в норму, проводиться дезінфекція води. Постійна дезінфекція – запорука чистої та здорової води басейну. Залежно від дози дезінфектанта, що додається у воду за один раз, дезінфекція буває ударною (шоковою) та профілактичною. Шокова дезінфекція необхідна для масового знищення мікрофлори у свіжій воді або за потреби з метою повного усунення бактерій, з якими не впоралася мала доза профілактичної речовини. Постійна наявність дезінфектанта у воді басейну є обов'язковою умовою.
Для шокової дезінфекції рекомендуються лише хлорні препарати. На жаль, на сьогоднішній день немає більш дієвого способу масштабного знищення бактерій. Ідеальним рішенням є використання таблетованого препарату швидкорозчинний хлор. Таблетки розчиняються швидко і без залишку, звільняючи близько 50-60% активного хлору від своєї маси, який негайно входить у роботу. Слідкуйте, щоб під час ударної обробки приміщення басейну провітрювалося. Приступати до купання слід лише після того, як рівень хлору у воді досягне рекомендованого (приблизно через 10-14 годин). Органіка, яка спалюється під дією хлору, потім затримується на фільтрі.
Профілактична дезінфекція може виконуватись хлорним або безхлорним препаратом. Хлорні препарати пропонуються у таблетованій формі. Розчиняючись повільно (повільно розчинний хлор) вони постійно підтримують необхідний рівень дезінфектанта у воді. Для більшої ефективності профілактики можна скористатися багатофункціональним засобом (мультитаб три в одному) для тривалого хлорування, коагуляції дрібних частинок і боротьби з водоростями.
Альтернативою хлорним засобам є безхлорна хімія для басейнів така, як (активний кисень) або (дезінфектори на основі брому) – надійні засоби дезінфекції для користувачів, які через різні причини не приймають присутність хлору у воді під час купання. Слід пам'ятати, що безхлорні дезінфектанти, обходяться дорожче за хлорні, при обробці рівного об'єму води басейну.
Попри дію дезінфектанту, у воді більшою чи меншою мірою присутні водорості, стійкі навіть до дії високих концентрацій хлору, які надають їй зеленого кольору. Для боротьби з ними ефективно використовуватиме рідкий альгіцид. Цей засіб не піниться і може використовуватися в басейнах із будь-яким додатковим обладнанням. Навіть при чистому фільтрі та правильній обробці, у воді басейну можуть бути дуже дрібні частинки, які не затримуються на фільтрі і стають причиною каламутної води. Саме для їхнього укрупнення існує флокулянт. Повільно розчиняючись у воді, він звільняє речовину, яка, подібно до магніту, притягує, групує, і укрупнює дрібні частинки, які потім затримуються фільтром. Результат – кришталево чиста вода.
При застосуванні хімії для басейнів уважно читайте інструкцію на упаковці та дотримуйтесь вказаних там дозування.