Види басейнів

Басейн є складною гідротехнічною спорудою, в якій безперервно здійснюються процеси рециркуляції та фільтрації, а також проводиться постійне знезараження води.
Існує багато різновидів басейнів, класифікація яких відбувається за декількома ознаками, і основним є тип фільтрації верхнього шару води, скіммерний або переливний.

У приватних басейнах найчастіше використовується скіммерний тип фільтрації: вода забирається у фільтрувальну установку через спеціальні вікна — водозабірники (скімери), проходить через пісочний фільтр, очищається і повертається в басейн вже через подачі (форсунки). Також до скімера можна підключити донний очищувач (гідропилосос). Кількість скімерів залежить від розмірів плавального басейну, його площі та обсягу.

У переливній системі вода йде через жолоби, розташовані по периметру басейну компенсаційний бак. Вода з бака забирається у фільтрувальну установку, очищається та надходить у басейн. Ця система є складнішою, ніж скімера і дорожча при будівництві.

Залежно від призначення басейни бувають громадськими та приватними. За розташуванням: зовнішні та внутрішні. За способом монтування: стаціонарні та розбірні. Залежно від способу виготовлення чаші басейну бувають: залізобетонні, поліпропіленові, скловолоконні та ін. Бетонні басейни можуть бути плівковими та плитковими (мозаїчними), це залежить від облицювання внутрішньої частини чаші басейну.

Глибина басейну! Вона залежить від того, для якої вікової групи призначений Ваш басейн, чи збираєтесь Ви встановлювати трампліни, вежі та інше обладнання для басейнів. Найчастіше вибирають глибину 1,5 м. Якщо хочете мати басейн із рівномірним збільшенням глибини або з дворівневою глибиною, тоді необхідно виготовити чашу за Вашим індивідуальним замовленням. Пам'ятайте, що в басейні зі сімерною системою очищення, глибина води в басейні буде трохи меншою за глибину чаші, а в басейні з переливною системою очищення вода буде за рівнем борту.