Скільки коштує збудувати басейн?

Після того, як у вас з'явилася ідея про придбання басейну, виникає безліч питань: «Як не заплутатися в достатку пропозицій і вибрати те, що мені потрібно?», «Як не переплатити за непотрібні опції?», «Як вибрати підрядника?». І, звичайно ж, найголовніше питання – скільки коштує побудувати басейн?

Найдешевший, простий і швидкий спосіб встановити басейн буде придбання наземного каркасного басейну. Вони бувають у більшості круглої або прямокутної форми. Разом з аксесуарами та обладнанням такий басейн може коштувати від 300 до 1300 $ залежно від розмірів. Вам не потрібно наймати спеціалістів та техніку, копати котлован. Складання басейну відбувається швидко, ви в той же день можете набрати води й почати водні процедури.

Однак такі басейни мають ряд недоліків. Його легко пошкодити, і щоразу для вас це буде проблемою. Тому, якщо ви людина зайнята і не хочете витрачати час на ремонт басейну та пошук комплектуючих до нього в інтернеті – це не той басейн, на якому варто зупинити свій вибір.

Друге – наземні басейни мають глибину не більше 1-1,2 м, що для дітей може бути дуже прийнятно, але не для кожного дорослого. Для багатьох клопітко щоразу на зиму розбирати такий басейн з обладнанням, а навесні збирати наново. Тому, часто, цих рекомендацій не дотримуються і басейн досить швидко стає непридатним. Якщо ж йдеться про басейн, який працюватиме на вас, а не ви на нього, то без будівельних робіт не обійтися. Вам потрібний стаціонарний басейн.

Скільки коштує такий басейн? Тут все важче, але спробуємо внести ясність. Потрібно розуміти, що кошторис складатиметься як мінімум із чотирьох частин:

1 Чаша басейну;

2 Обладнання, аксесуари та комплектуючі;

3 Будівельно-монтажна частина;

4 Босоніжна (пляжна) зона.

Зупинимося на першому пункті, тому що саме він найбільше впливатиме на вартість всього проєкт. Адже вартість обладнання однакова для всіх басейнів, будівельно-монтажна частина також практично не відрізняється, те саме стосується обробки навколо басейну та накриття.

По черзі:

1. Сталева чаша панельного басейну виробництва Німеччина середнього розміру на сьогодні може коштувати 60-70 тис. грн. Це досить надійні та довговічні басейни. Проте їх недолік у тому, що технологія панельних басейнів обмежує вас у виборі форми басейну, розмірів, комфортної глибини. На такі басейни встановлюються сходи навісного типу, які не створюють дискомфорту тільки для фізично сильних плавців.

 Стальная чаша бассейна

2. До економкласу басейнів можна віднести поліпропіленові (пластикові) басейни. Коштувати така чаша може 100-140 тис. грн в залежності від товщини та кількості матеріалу на її виготовлення, технологій зварювання (шовна або безшовна), наскільки вона посилена ребрами жорсткості тощо. Поліпропілен застосовується у харчовій промисловості, тому в безпеці такого матеріалу немає жодних сумнівів, із нього можна виготовити басейн будь-якої форми. За додаткову плату можна зробити щаблі всередині басейну. При виборі форми варто віддавати перевагу різноманітним радіусним закругленням, які надають матеріалу жорсткості. Також, для будівельних робіт слід залучати виключно кваліфікований персонал, оскільки встановлення такої чаші в ґрунт чи не найскладніша, а будівельні помилки у майбутньому можуть стати дуже серйозною проблемою.

Полипропиленовые бассейны

3. Готові матричні чаші басейнів (також їх називають скловолоконними, композитні, керамічні, кераміко-композитні, склопластикові). Шляхом ергономічності, простоти та швидкості установки, надійності та довговічності набули величезної популярності на ринку. З модельного ряду, що пропонується великою кількістю імпортних та українських виробників, можна підібрати чашу під найвибагливішого споживача. Дрібні, глибокі до 2,5 метра, з плавним входом, з підводними лежаками, сидіннями. Практично все вже з готовими комфортними сходами та поздовжніми ребрами жорсткості, що дозволяють легко вийти у будь-якій точці басейну. Гладкий закруглений борт, на який зручно спертися підплив до краю басейну або сидячи на підводному дивані. Увімкнене вночі підсвічування не покаже тих вад, яких так важко уникнути при будівництві бетонних та поліпропіленових басейнів, а якщо чаша з 3D покриттям, то зовнішній вигляд такого басейну просто захоплює. Коштуватиме така чаша середнього розміру може від 130 грн до 500 тис. грн. Все залежить від товщини стінки, від наповнення різними шарами, які продовжують термін служби чаші та внутрішньої обробки, від матеріалів та технологій, які використовують для її виготовлення. Якщо ви хочете бути впевнені в якості покупки, завжди звертайте увагу на те, чи надає завод разом із виробом сертифікат якості, які варіанти кольорів пропонує і яку гарантію дає на внутрішнє оздоблення. Недоліком таких басейнів є те, що не завжди є можливість доставити іноді величезну за габаритами чашу до місця встановлення.

Композитные чаши

4. Бетонні басейни. Тут варто відзначити, що вони також відрізняються за типом чаші та за типом обробки. Бетонні басейни з мозаїчним оздобленням зазвичай встановлюють усередині приміщень, тому що стабільний температурний режим сприяє довговічності оздоблення. Нема потреби рік у рік реставрувати відпадаючи кубики плитки. З різноманітних мозаїчних розтяжок і панно можна втілювати в життя найсміливіші дизайнерські рішення. Це однозначно басейни преміумсегмента — вартість таких чаш 25 і більше тис $ скімерного типу. І в 1,2-1,5 раза дорожче коштуватиме чаша переливного типу. Конкуренцію таким басейнам можуть становити лише готові чаші з 3D-покриттям преміумсегмента. Для вуличного використання варто вибирати басейн з плівковою обробкою, якою, втім, також є безліч кольорів. Бетонна чаша середніх розмірів плівкового типу коштуватиме вам близько 400 тис. грн, якщо це класична технологія заливки й на 20-25% дешевше коштуватимуть бетонні плівкові басейни швидкого монтажу серії Better. Через те, що таким басейнам важко конкурувати за своїми споживчими якостями з готовими матричними чашами, басейни з бетону впевнено зайняли нішу у будівництві комерційних басейнів громадського користування. бетонні басейни

Бетонные бассейны

На закінчення, варто відзначити, що ринок басейнів постійно зростає, список продукції та підрядників, готових запропонувати свої послуги, розширюється рік у рік. Все складніше стає вибір на користь будь-якого запропонованого продукту. Тому найкращий спосіб не помилитися – отримати грамотну консультацію спеціаліста у даній сфері.